560845-2025 - Resultat
Sverige – Varmvattenpannor – Elpannor
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelElpannor
BeskrivningUpphandlingen avser Elpannor för fjärrvärmeproduktion. Nyttjandet av pannorna är för fjärrvärmenät både för bas- och spetslast.
Intern identifierare25/8
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenI enlighet med leverantörskvalificeringen
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42161000 Varmvattenpannor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000