See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teoretiska gymnasiala vuxenutbildningskurser på distans
Beskrivning: Upphandlingen avser teoretiska gymnasiala vuxenutbildningskurser på distans. Omfattningen av upphandlingen bedöms vara upp till 100 årsstudieplatser per år. Kunden garanterar inte antalet kurser eller elever eftersom detta kan ändras över tid. Samtliga kurser som Leverantören tillhandahåller ska följa Skolverkets fastställda nationella kursplaner.
Intern identifierare: GoV 2024/13
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: se upphandlingsdokument
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80410000 Diverse skoltjänster, 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Upphandlingsdokument