560891-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster på elområdet – Tekniska konsulter - Elkonsulter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter - Elkonsulter
BeskrivningUppdrag som omfattas av detta ramavtal avser konsulttjänster inom El- och telekonstruktion och kan exempelvis omfatta följande delar och skeden: • Analys och utredning • Inventering • Kalkyl • Förstudier • Programarbete • Systemhandlingar • Bygghandlingar • Relationshandlingar
Intern identifierareN050U26-185
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71314100 Tjänster på elområdet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTekniska konsulter - Elkonsulter