560894-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av maskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revision- och underhållstjänster för produktionsanläggningar
Referensnummer: 22/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsområdet omfattar revision- och underhållstjänster som efterfrågas i samband med revisioner, underhåll, installation, ombyggnationer och reparationer av produktionsanläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
- Område 1 Mekaniskt underhåll - Område 2 Eldfast infodring - Område 3 Saneringstjänster - Område 4 El & Automation - Område 5 Vatten & Rökgas