2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster inom socialförvaltningen
Beskrivning: Upphandlingen syftar till tecknande av ramavtal avseende bemanningstjänster inom området socialtjänst som ska tillgodose behovet av både utredande och arbetsledande personal. Syftet är att kunna avropa extern personal för längre eller kortare tid. Följande områdeskategorier omfattas: A. Handläggare/Biståndsbedömare/Socialsekreterare – LSS och SoL B. Handläggare/Socialsekreterare – Barn och unga C. Chefstjänst inom socialtjänsten
Intern identifierare: 25/6
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
Ytterligare klassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 85320000 Socialvård, 85321000 Administration inom socialtjänsten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000