561062-2018 - ÄndringSverige-Härnösand: Avfallstjänster
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Farligt- och icke farligt avfall 2019
Referensnummer: 18RS10543
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser omhändertagande och destruktion av farligt- och icke farligt avfall.