561096-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – El-, vatten- och energiverk – Industrielektriker 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIndustrielektriker 2024
BeskrivningUppsala Vatten och Avfall AB bjuder in till upphandling av ramavtal av industrielektriker till sin verksamhet. Ramavtalet avser resursförstärkning till arbete under beställarens arbetsledning men även avrop i projektform kommer att göras.
Intern identifierareUVA-2024-00812
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 65000000 El-, vatten- och energiverk
Ytterligare klassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45315100 Eltekniska installationer, 45315600 Lågspänningsanläggningar, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000