Huvudsaklig CPV-kod 45211200 Byggnation av servicehus
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden består av nybyggnad av äldreboendet Skiftingehus.
Objektet är placerat i Eskilstuna på Karl Hovbergsgatan 43, del av kvarteret
Domaren 3.
Byggnaden med BTA på ca 10 000 m2 har 88 st. rum för brukare, offentliga och gemensamma ytor samt personalutrymmen och ytor för administration.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45313100 Hissinstallationer, 45330000 Rörmokeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen