561292-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Evenemang
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eventbyrå Kanalåret 2019
Referensnummer: TI 2018-2081
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79952000 Evenemang
II.1.4.
Kort beskrivning
2019 är det 200 år sedan Södertälje kanal invigdes, det ska vi fira med ett jubileum där vi bjuder Södertäljeborna på ett år av ”extra allt”. Tyngdpunkten för firandet läggs under sommarhalvåret.
Projektet leds av en projektledare från Kanalåret via Destination Södertälje som under året kommer arrangera mindre och större event. För dessa event behöver upphandlas en leverantör för teknik, logistik och transport.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71318100 Ljustekniska tjänster, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79416000 Public relations, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 92300000 Underhållningstjänster, 92370000 Ljudteknikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen