561315-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning – Städtjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStädtjänster
BeskrivningRegion Värmland upphandlar städtjänster för bland annat vårdlokaler, folkhögskolor och administrativa lokaler enligt beskrivning i upphandlingsunderlaget. Upphandlingen omfattar även storstäd och flyttstäd vid behov.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTorsby med omnejd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103920:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor, 90900000 Städning och renhållning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKarlstad med omnejd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103920:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelArvika med omnejd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103920:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelKristinehamn med omnejd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103920:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelSäffle med omnejd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103920:Lot:5