2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra samt köp av truckar
Beskrivning: RISE mål med upphandlingen är att få in flera Leverantörer där RISE kan både hyra och köpa truckar samt avropa service och reparation för befintliga egen ägda truckar där möjlighet finns. Eventuella optioner avseende sax lyft och annan utrustning efterfrågas i upphandlingen.
Intern identifierare: 24/6
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42415000 Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Truckar