561391-2020 - ResultatSverige-Nässjö: Gymnastikutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktning av gymnastikhallar
Referensnummer: 049-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37420000 Gymnastikutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
.Uppdraget omfattar besiktning av gymnastikhallar och inköp av reservdelar samt fast och lös inredning som besiktigas (inte sport- och lekredskap av förbrukningskaraktär).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37420000 Gymnastikutrustning, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar besiktning av gymnastikhallar och inköp av reservdelar samt fast och lös inredning som besiktigas (inte sport- och lekredskap av förbrukningskaraktär).