561432-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Suturer och stapler inkl. batteridrivna
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSuturer och stapler inkl. batteridrivna
BeskrivningDenna upphandling omfattar förbrukning av suturer och stapler inkl batteridrivna, ligaturer, clips och tång för clips, laparoskopiska instrument samt övriga produkter med leverans till Region Västernorrland, i syfte att tillgodose en god patientsäkerhet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108350:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer, 33141120 Clips, suturer och ligaturer, 33141121 Kirurgiska suturer