Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Framework agreement regarding Greatcoats
Referensnummer: UH-2018-779
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 19220000 Ylletyger
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för kappor. Upphandlingen omfattar både kappor som arbetsuniform och paraduniform för både manskap och officer, män och kvinnor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18200000 Ytterkläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen