561578-2021 - ResultatSverige-Kalix: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel 2022
Referensnummer: 2021-00062 05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommungemensam upphandling avseende avropande enheters behov av livsmedelsprodukter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 15110000 Kött, 15112130 Kyckling, 15229000 Frysta fiskprodukter, 15500000 Mejeriprodukter, 15811000 Brödprodukter, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15894200 Färdiglagad mat, 15894700 Charkuterivaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen