561593-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster – Utredning - Stärkt konkurrenskraft inom Borlänge Energi och Falu Energi & Vatten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtredning - Stärkt konkurrenskraft inom Borlänge Energi och Falu Energi & Vatten
BeskrivningUtredningsarbete som omfattar vissa delar av bolagens verksamheter och om dessa kan bedrivas i en samägd organisation för att effektivisera processerna, höja kvaliteten och stärka konkurrenskraften.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117313:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79410000 Företags- och organisationsrådgivning