561655-2024 - Resultat
Sverige – Installation av elektrisk utrustning – Elinstallationer
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelElinstallationer
BeskrivningKarlstads kommun söker nu nya samarbetspartners avseende elinstallationer för den nästkommande fyraårsperioden. Upphandlingen är uppdelad i två delar: Del 1: Serviceentreprenader och Del 2: Servicearbeten där vi söker 3 leverantörer per del. Fördelningensnyckeln, för att fördela avropen under avtalsperioden, är rangordnad procentfördelningen vilket innebär att den som som lämnat det för kommunen med fördelaktiga anbudet erhåller den största procentuella delen, den näst mest fördelaktiga anbudet erhåller näst störst procentuell del osv. Vi söker såväl lite större som mindre leverantörer att samarbeta med.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 51110000 Installation av elektrisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDel 1: Serviceentreprenader
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94515:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDel 2: Servicearbeten
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94515:Lot:2