Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljudsapparater
Referensnummer: 19-485
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33112200 Ultraljudsapparat
II.1.4.
Kort beskrivning
Ultraljudsutrustningar för ändamål på förlossning och för mödrarvård för vaginal och abdominell gynekologisk och obstetrisk ultraljudsdiagnostik - driftklar på mycket kort tid i akuta situationer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ultraljudsutrustningar för tema förlossning och mödrarvård, för vaginal och abdominell gynekologisk och obstetrisk ultraljudsdiagnostik - behov att vara driftklar på mycket kort tid i akuta situationer.