See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal löpande trafikmätningar
Beskrivning: Upphandlingen avser mätningar av trafikflöden inom följande avtalsområden: 1. Passage- och hastighetsmätning för motorfordon och cykel med slangutrustning 2. Fordon- och fotgängarmätning 3. Fordon- och fotgängarmätning med tilläggsinformation 4. Svängstudier och OD-matriser
Intern identifierare: T2024-01089
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71620000 Analystjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34972000 Trafikmätare, 71410000 Stadsplanering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Passage- och hastighetsmätning för motorfordon och cykel med slangutrustning
Beskrivning: Passage- och hastighetsmätning för motorfordon och cykel med slangutrustning
Intern identifierare: Passage- och hastighetsmätning för motorfordon och cykel med slangutrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Fordon- och fotgängarmätning
Beskrivning: Fordon- och fotgängarmätning
Intern identifierare: Fordon- och fotgängarmätning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Fordon- och fotgängarmätning med tilläggsinformation
Beskrivning: Fordon- och fotgängarmätning med tilläggsinformation
Intern identifierare: Fordon- och fotgängarmätning med tilläggsinformation
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Svängstudier och OD-matriser
Beskrivning: Svängstudier och OD-matriser
Intern identifierare: Svängstudier och OD-matriser