56173-2020 - ResultatSverige-BORÅS: Hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hygien- och städprodukter
Referensnummer: 2018-00013IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33700000 Hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar behovet av hygien- och städprodukter för kommunernas verksamheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18424300 Engångshandskar, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39224000 Kvastar och borstar och diverse andra artiklar, 39713400 Golvvårdsmaskiner, 39800000 Rengörings- och polermedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen