561750-2018 - ResultatSverige-Hyltebruk: Försäkrings- och pensionstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunförsäkring
Referensnummer: 2018 KS0339
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Hylte kommun inbjuder er att inkomma med anbud avseende Kommunförsäkring enligt nedan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66510000 Försäkringar, 66518000 Försäkringsmäkleri och försäkringsbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen