561751-2021 - ÄndringSverige-Malmö: Tandröntgen
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Intraorala scanner till OD
Referensnummer: UPP 2021/118
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111500 Tandröntgen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avseende intraorala scanner till Odentologiska institutionen, Malmö universitet.
Omfattning
Odontologiska fakulteten vid Malmö universitet avser att upphandla intraorala scanner för sin undervisning, forskning och klinisk verksamhet.
Antagen leverantör ska ombesörja leverans, installation samt driftsättning av utrustning på av Köparen angiven adress/klinik. Leverantören ska även ombesörja utbildning, leverans av förbrukningsartiklar samt eventuell service till utrustningen.