2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-Partner
Beskrivning: Upphandling avser ramavtal med en IT-partner för att ombesörja Region Uppsalas behov av IT-hårdvara med tillhörande tjänster under 4 år.
Intern identifierare: UPPH2024-00102
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 22456000 Licenser, 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator, 30231300 Bildskärmar, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30237200 Datortillbehör, 32250000 Mobiltelefoner, 32321200 Audiovisuell utrustning, 32342100 Hörlurar, 38652100 Projektorer, 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Ny mall