56178-2025 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten – Byggprojektledning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggprojektledning
Beskrivning: Att på ramavtal utföra konsulttjänster inom Byggprojektledning inom husbyggnation. Med befattningar inom följande discipliner Projektledare, Projekteringsledare, Byggledare, installationssamordnare, Kontrollansvarig (KA) enligt plan och bygglagen (PBL). BAS-P BIM-samordnare
Föregående meddelande: 268023-2021
Intern identifierare: 2021/KSUH 0090
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000