561820-2020 - PlaneringSverige-Östersund: Kollektivtrafik på väg
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Allmän kollektivtrafik Ragunda
Referensnummer: RUN/638/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60112000 Kollektivtrafik på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna annons är en förhandsannonsering av kommande upphandling av: Allmän kollektivtrafik Ragunda.
Länstrafiken Region Jämtland Härjedalen har för avsikt att annonsera upphandlingen i november 2021.
2019 var trafikomfattningen ungefär 14 fordon och 500 000 fordonskilometer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen