561821-2018 - ResultatSverige-Skövde: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-baserat stödsystem för avfallsinsamling
Referensnummer: AÖS2018.0032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Avfallshantering Östra Skaraborg (AÖS) inbjuder till anbudsgivning avseende ett IT-baserat stödsystem för AÖS avfallsinsamling enligt detta förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48445000 Programvara för kundhantering, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen