Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spolbilstjänst schemalagt underhåll
Referensnummer: SN-2020-159
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90400000 Avloppshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser schemalagda spolbilstjänster för underhåll av dagvattenbrunnar och linjeavvattning i
Malmö stad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90440000 Rening av kloakbrunnar, 90480000 Skötsel av avloppsnät, 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering, 90492000 Konsulttjänster för avloppshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget avser schemalagda spolbilstjänster för underhåll av dagvattenbrunnar och linjeavvattning i
Malmö stad som beställaren ansvarar för. Brunnar är belägna i bland annat gator, vägar, dike, torgytor, gång och cykelbanor och parkgångar.