56185-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Beredskapsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledningsfordon 2021
Referensnummer: 231-1201/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144200 Beredskapsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av 2 st. ledningsfordon till Storstockholms brandförsvar, med leverans under Q1, 2021. Upphandlingen innehåller även option med möjlighet till beställning av ytterligare 1 st. ledningsfordon, med leverans under Q1, 2022.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen