Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal för motormanuell avverkning i Västmanlands län
Referensnummer: 512-5871-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77211300 Trädröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragen kommer att omfatta entreprenadtjänster för motormanuell avverkning samt högläggning av det avverkade materialet t.ex. inom skyddade områden, landskapsvårdande åtgärder eller för ÅGP-arter i Västmanlands län.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45111220 Röjning av ris och buskar, 77210000 Skogsavverkning, 77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen