561945-2025 - Resultat
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Upphandling av familjestödjande insatser, barn och unga mellan 10-20 år med allvarliga sociala, känslomässiga och normbrytande problem
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av familjestödjande insatser, barn och unga mellan 10-20 år med allvarliga sociala, känslomässiga och normbrytande problem
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Linköping kommuns behov av familjestödjande insatser till barn och unga, 10-20 år med allvarliga sociala, känslomässiga och normbrytande problem. Målet med allt familjestödjande arbete är att barn och unga ska växa upp under trygga förhållanden och att föräldrar ska stärkas i sitt föräldraskap; familjers livssituation ska förbättras och de ska uppleva en fungerande vardag. Upphandlingen ska resultera i att en (1) Leverantör förser Linköpings kommun med familjestöd enligt det som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110632:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster