561996-2020 - KonkurrensutsättningSverige-SKOGHALL: Fastighetsskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av partnering i förvaltning för AB Hammaröbostäder
Referensnummer: 20/211
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar i huvudsak inre- och yttre drift av Hammaröbostäders fastighetsbestånd.
Hammaröbostäder vill genom samverkan med lämplig partner genomföra bolagets fastighetsförvaltning med en arbetsprocess benämnd ”partnering”. Målsättningen är att samlad kompetens, kreativitet och engagemang ska åstadkomma kvalitativa och prisvärda tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98341100 Bostadsförvaltning, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen