Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Glasmästeriarbeten Nynäshamns kommun
Referensnummer: SUN 2018/114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45441000 Glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45421110 Montering av dörr- och fönsterkarmar, 45421112 Montering av fönsterkarmar, 45421130 Montering av dörrar och fönster, 45421132 Montering av fönster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen