Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsintegrerad utbildning - undersköterska
Referensnummer: BUN 2020/301
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar arbetsintregrerad utbildning och validering för undersköterskor på gymnasial nivå i Hörby kommun. Utbildningarna ska omfatta yrkeskurser (grund- och fördjupning) i vård och omsorgsprogrammet samt tillvalsinriktning mot äldreomsorg och funktionsvariationer. Utbildning ska ske på distans- samt under heldag, minst en dag i veckan i Hörby. Beställaren kan inte garantera antalet studerande per termin. Upphandlingen genomförs av Östra Göinge kommun som inköpscentral.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80500000 Utbildningstjänster, 80530000 Yrkesutbildning, 80561000 Vårdutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen