562105-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Medie- och internetbevakning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Medie- och internetbevakning
Beskrivning: Bevakningstjänst: "early warnings" och medieanalyser för kortare och längre perspektiv om VGR och bolag. Följa, få förståelse för och påverka mediebilden av VGR och bolag i dess verksamheter.
Intern identifierare: RS 2026-00706
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal (4) (1) (2)
Beskrivning: Anbudsinbjudan
Intern identifierare: 1859928-0
Ytterligare klassificering (cpv): 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Pris
Beskrivning: Pris
Intern identifierare: 1859931-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Medie och- Internetbevakning
Beskrivning: Medie- och internetbevakning
Intern identifierare: 1859930-2