Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Följeforskare/utvärdering för projekt Yrkesväg Värmland
Referensnummer: 19/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Yrkesval Värmland är ett regionalt samverkansprojekt inom utbildning och arbetsmarknadsområdet där 13 kommuner i länet tillsammans med Länsstyrelsen i Värmland utgör projektorganisationen.
Syftet med upphandlingen är att tillgodose behovet av utvärdering.
Utvärderingen ska ha en lärande ansats och kan ske genom s.k. följeforskning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen