56216-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Logistiklösning för förbrukningshjälpmedel i hemmet
Referensnummer: SLSO 2022-2280
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av logistiktjänst för SLSOs enhet Förbrukningshjälpmedel i hemmet, FHH.
SLSO:s målbild i denna upphandling är: Rätt produkt till rätt person på rätt plats i rätt tid.
Upphandlingen görs i enlighet med reglerna om förhandlat förfarande med föregående annonsering enligt 6 kap. 4 § lagen (2016:1145) om offentlig upphandling. Upphandlingen är uppdelad i två steg. Denna ansökningsinbjudan utgör det första steget.
Beskrivningen av upphandlingens innehåll i ansökningsinbjudan kommer utgöra utgångspunkt för framtagandet av anbudsfasdokumenten för steg två.
Denna upphandling omfattar en helhetslösning för logistiktjänst innefattande:
- lagerhantering
- logistik
- leverans till patient
- returer