2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nätstationer och transformatorer
Beskrivning: Ramavtalet omfattar leverans av nätstationer, färdigmonterade med högspänningsställverk, lågspänningsställverk samt anslutningskablage till transformator samt leverans av separata högspänningsställverk, lågspänningsställverk och transformatorer. Möjlighet att avropa installation, tillbehör och reservdelar. Nätstationerna ska kunna avropas som standardprodukter, platsbyggda eller anpassade i enlighet med beställarens önskemål och Byggnadskontorets direktiv.
Intern identifierare: IU23-99
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del