562188-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kemiska produkter – VA-Kemikalier
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVA-Kemikalier
BeskrivningUpphandlingen avser Alvesta kommuns behov av kemikalier inklusive leveranser. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i detta upphandlingsunderlag inklusive bilagor, vilka tillsammans utgör upphandlingsdokumenten. Kemikalierna som upphandlas är avsedda för vatten- och avloppsrening.
Intern identifierare2025-296
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000