See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Konsult Sakkunnig Byggnadsantikvarie
Beskrivning: Denna ramavtalsupphandling avser sakkunnig byggnadsantikvarie. Uppdragen avser såväl nybyggnationer som ROT-arbeten.
Intern identifierare: SISAB 2024/147
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71315000 Byggnadsteknik, 71315210 Rådgivning i samband med byggnadsteknik, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Denna ramavtalsupphandling avser Sakkunnig Byggnadsantikvarie. Uppdragen avser såväl nybyggnationer som ROT-arbeten.
Intern identifierare: Ramavtal Konsult Sakkunnig Byggnadsantikvarie