562286-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad – Tekniska konsulter Mark och anläggning- projektledning, byggledning, besiktning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter Mark och anläggning- projektledning, byggledning, besiktning
BeskrivningVarbergs kommun upphandlar Tekniska konsulter inom mark och anläggning. Upphandlingen är uppdelad i tre (3) delar där anbudsgivaren väljer vilken eller vilka delar man vill lämna anbud på. Delar: 1. Projektledning 2. Byggledning 3. Besiktning Utvärdering och avtalstecknande görs inom respektive del var för sig och sker oberoende av varandra. Tre (3) leverantörer inom varje del kommer att antas. I kommande avtal ingår rangordning enligt nedan.
Intern identifierareKS 25/71
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningTekniska konsulter inom mark och anläggning. Upphandlingen är uppdelad i tre (3) delar där anbudsgivaren väljer vilken eller vilka delar man vill lämna anbud på. Delar: 1. Projektledning 2. Byggledning 3. Besiktning
Intern identifierare1740174-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerell del (1)
Intern identifierare1740179-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDel 1: Projektledning
Intern identifierare1740176-2
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDel 2: Byggledning
BeskrivningTekniska konsulter inom mark och anläggning. Delar: 1. Projektledning 2. Byggledning 3. Besiktning
Intern identifierare1740177-3
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelDel 3: Besiktning
Intern identifierare1740178-4