Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reparation och underhåll av behållare (containers) på ÅVC
Referensnummer: 23SVOA1161
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att säkerställa beställarens behov av reparation och underhåll av ca 1 700 stycken behållare (containers).
Genomförandet av uppdraget omfattar bland annat att reparera, svetsa och lacka behållarna vid behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 50 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen