Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal kylteknik
Referensnummer: 19/99
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Svenbos behov av ramavtal för kylteknik. Uppdraget omfattar förebyggande och felavhjälpande underhåll av kylteknik, årliga kontroller och rapporteringar av köldmedia samt utbyte/nyinstallation av aggregat.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331230 Installation av kylutrustning, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen