Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Successiva leveranser av plåt-, stång-, och balkprodukter.
Referensnummer: 0198/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14622000 Stål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser successiva leveranser av stål, plåt, stång, balk m.m. till Renovas olika verkstäder och verksamheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14622000 Stål, 44212520 Profiljärn, 44316400 Järnvaror, 44317000 Järn- eller stålslings, 44450000 Olegerat stål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen