Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel, färsk kött och charkvaror, Norrköping
Referensnummer: UH-2018-65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15111000 Nötkött
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköpings kommun och Visualiseringscenter inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av nedan två (2) separata ramavtal (anbudspaket A och B). I respektive ramavtal antas en leverantör. Samtliga villkor för avrop är fastställda i ramavtalen avseende succesiva leveranser av nedan angivna produkter.
Anbudspaket A - färskt fläsk- och nötkött.
Anbudspaket B - charkvaror.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudspaket A - färsk kött
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15111000 Nötkött, 15131410 Skinka, 15113000 Fläskkött, 15131100 Korvköttsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudspaket B - charkvaror
Del nr: 2