562433-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Telefonsvarartjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende Callcentertjänst till färdtjänsten
Referensnummer: FTN 2019/78
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79510000 Telefonsvarartjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Callcenter, callcentertjänst, färdtjänsten
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64214200 Telefonväxeltjänster, 79512000 Teletjänstcentral
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen