562450-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Pipetteringsrobotar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPipetteringsrobotar
BeskrivningRamavtal omfattande modulbaserade pipetteringsrobotar, reservdelar, förbrukningsmaterial och underhållsavtal.
Intern identifierareK 2025-5969
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella krav
BeskrivningRamavtal omfattande modulbaserade pipetteringsrobotar, reservdelar, förbrukningsmaterial och underhållsavtal
Intern identifierare1762686-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 1
Intern identifierare1765893-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 2
Intern identifierare1765894-2