562458-2019 - ResultatSverige-Karlskrona: Byggnadsinstallationsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenad/Hantverkstjänster (El, Inbrotts,- brandlarm- och passagesystem, IT, Kyla, VS, Ventilation, Smide, Lås, Plåt och Golv
Referensnummer: KS 2019/4316 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser entreprenad/hantverkstjänster inom angivna områden. Anbudsgivare väljer att besvar ett, flera eller samtliga områden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44316500 Smide, 44521100 Lås, 44521110 Dörrlås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 44522000 Haspar, låsdelar och nycklar, 45261310 Plåtslageri, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdragen omfattar underhållsarbeten, reparationer, nybyggnation/ombyggnad/tillbyggnad. Rangordning samt förnyad konkurrensutsättning.