562471-2020 - ÄndringSverige-Nynäshamn: Övervakningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster och Personlarm
Referensnummer: SUN 2020-144
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79714000 Övervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling omfattar bevakningstjänster och personlarm i Nynäshamn kommun. Innefattar tjänster inom bevakning, larmmottagning, larmförmedling och larmutryckning.
Omfattning
Syftet är att tillgodose Nynäshamn Kommuns behov av tjänster såsom bevakning, larmmottagning, larmförmedling och larmutryckning och tillhandahållande av personlarm. Leverantören förbinder sig, att i enlighet med angivna krav i förfrågningsunderlaget med diarienummer SUN 2020-144 tillhandahålla, det av Leverantören i anbud beskrivna tillvägagångssättet för att genomföra uppdraget i enlighet med uppställda krav och förutsättningar vilket utgör underlag för utförande av uppdraget. Beställningar kommer att ske successivt under avtalsperioden. Någon volymgaranti kan inte ges.