2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter inom mark, VA, trafik, landskap, bro, geoteknik, miljö och kulturmiljö
Beskrivning: Upphandlingens syfte är att tillgodose behovet av tekniska konsulter för förstudie, projektering och bygg/projektledning av större projekt inom fastigheter eller park, gata och VA. Upphandlingen ska leda till ett ramavtal kommer att gälla i 2 år med möjlighet till förlängning. Upphandlingen omfattar tekniska konsulter för följande delområden: • Markprojektering • Bro och konstruktion • Geoteknik och miljö • Kulturmiljö
Intern identifierare: 25-004
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Tekniska konsulter generell del
Beskrivning: samma
Intern identifierare: 1631572-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Markprojektering
Intern identifierare: 1764654-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Bro och konstruktion
Intern identifierare: 1764666-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Geoteknik och miljö
Intern identifierare: 1764668-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Kulturmiljö
Intern identifierare: 1764669-4