562584-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Kristianstad: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Öppen specialistvård Barn- och Ungdomsmedicin (BUM)
Referensnummer: 2023-POL000219
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av öppenspecialistvård barn- och ungdomsmedicin
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85112200 Öppenvård, 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121291 Pediatrisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen